ViCMS 2.1

ViCMS to mój autorski system zarządzania treścią witryn WWW. Narodził się on z zestawu skryptów napisanych przeze mnie z myślą o konkretnym serwisie. Z czasem postanowiłem je zintegrować i zapewnić spójność nadając jednolitą formę.

Pierwotnie przeznaczeniem ViCMS była obsługa kont bez dostępu do serwera baz danych. To też system projektowany był w ujęciu strukturalnym i tak też został zaimplementowany. W międzyczasie powstała nawet praca licencjacka na jego bazie.

Ze względu na moje własne potrzeby funkcjonalność programu była stopniowo poszerzana. Po dodaniu obsługi baz danych MySQL i kilku poprawkach program został udostępniony do pobrania z tej właśnie strony.

ViCMS

System pozwala na tworzenie witryn WWW różnych typów – od prostych wizytówek, poprzez blogi i fotoblogi po rozbudowane serwisy, które prócz aktualności posiadają również określoną strukturę podstron. Ułatwia formatowanie treści i pozwala na dołączanie do niej plików, filmów z serwisu YouTube oraz obrazków i linków, a dzięki podglądowi łatwo można na bieżąco kontrolować sposób prezentacji dodawanych informacji. Ponadto serwis zbudowany w oparciu o ViCMS może być prowadzony przez wiele osób, ale tylko super administrator (posiadający największe prawa) może jednak wpływać na kształt witryny poprzez manipulację np. zawartością paska bocznego (panelami) oraz menu głównego witryny. Treści serwisu mogą być przeszukiwanie przez odwiedzających.

Sposób obsługi i działania poszczególnych funkcji został szczegółowo opisany. Materiały dostępne są z menu znajdującego się po prawej stronie. Poniżej zaś umieszczona jest pełna lista zmian, które wprowadzane były w kolejnych wersjach systemu, informacje o licencji oraz ostatnia wersja programu do pobrania.


Licencja:

System udostępniony jest na licencji GNU Affero GPL v3

Pozwala ona na modyfikowanie oraz rozpowszechnianie (również swoich modyfikacji) kodu programu, dopóki w stopce strony oraz pliku czytaj.txt znajdują się informacje o prawach autorskich do programu.

Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem – możesz go rozpowszechniać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU Affero wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania, według wersji 3 tej Licencji lub dowolnej z późniejszych wersji.
Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny – jednak BEZ ŻADNEJ GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać z Powszechnej Licencji Publicznej GNU Affero.

Tekst oryginalny licencji
Nieoficjalne tłumaczeniePobieranie:

ViCMS 2.1.1 – pobierz
ViCMS 3.0.0 alpha 2 – pobierz