ViCMS 2.1 – Administratorzy

Dostęp do zarządzania administratorami, podobnie jak w przypadku funkcji systemu i parametrów witryny, jest możliwy tylko dla super administratora.

Sekcja „Ustawienia administratorów” zawiera dwie opcje – „Dodawanie administratorów” i „Usuwanie administratorów„. Pierwsza z nich pozwala na dodanie osoby, która mogłaby zarządzać witryną. W tym celu wystarczy wprowadzić jej login i e-mail.

Formularz dodawania nowego administratora
Formularz dodawania nowego administratora

Hasło jest generowane przez system, ale jest ono widoczne i można je zmodyfikować. Następnie należy określić uprawnienia osoby, dla której tworzone jest konto. Jeżeli pożądane jest, aby mogła ona tylko zarządzać treścią, bez możliwości włączania i wyłączania funkcji systemuzmiany wyglądu witryny oraz zarządzania użytkownikami – należy pozostawić opcję „uprawnienia super administratora” niezaznaczoną. Można także od razu wysłać przyszłemu administratorowi e-mail zawierający hasło. Po zalogowaniu, będzie on mógł je sobie zmienić korzystając z opcji „ustawienia indywidualne„.

Po kliknięciu na odnośnik „Usuwanie administratorów” w menu, wyświetlona zostanie lista użytkowników posiadających konta w systemie.

Lista administratorów
Lista administratorów

Lista zawiera loginy, funkcje (administrator bądź super administrator), adresy e-mail. Każda pozycja na liście (prócz aktualnie zalogowanej osoby) posiada przycisk służący do usunięcia konta.