ViCMS 2.1 – Ustawienia

Po zalogowaniu do części administracyjnej, super administrator zyskuje możliwość zarządzania administratorami, sposobem działania systemu oraz wyglądem i zawartością witryny. Zawartość może być także modyfikowana przez zwykłych administratorów.

Funkcje systemu i parametry witryny

Po lewej stronie ekranu widoczne jest menu podzielone na sekcje, które grupują dostępne opcje. Ilość sekcji oraz opcji zależy od włączonych funkcji systemu. Aby je określić, należy rozwinąć sekcję „Ustawienia” i wybrać opcję „Funkcje systemu„. Sposób działania większości funkcji można dokładniej precyzować. Aby tego dokonać trzeba wybrać z menu „Ustawienia” opcję „Parametry witryny„. Obydwie pozycje są widoczne tylko dla super administratorów.

Ustawienia indywidualne

W sekcji „Ustawienia” znajduje się także opcja „Ustawienia indywidualne„, gdzie każdy administrator może dokonywać zmian na swoim koncie. Są to – zmiana adresu e-mail oraz hasła dostępu. Znajduje się tam też opcja, która umożliwia włączenie powiadomień o komentarzach – „Chcę otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach na e-mail„. Jeżeli aktywna jest funkcja systemu „aktualności” lub „galeria zdjęć” oraz w parametrach witryny włączone są komentarze do którejkolwiek z nich, administrator korzystający z powiadomień otrzyma wiadomość wraz z treścią komentarza, danymi autora oraz miejscem publikacji w ramach witryny. Dzięki temu może on na bieżąco kontrolować wpisy użytkowników i sprawne reagować w przypadku pojawienia się nieodpowiednich treści.

Ustawienia indywidualne
Ustawienia indywidualne